DOM OPIEKI ŚW. FRANCISZKA

prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących

DOM

powstał w 1995 roku

KAPLICA pw. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

- miejsce modlitwy 

PATRONEM DOMU

jest św. Franciszek z Asyżu

DOM POSIADA 57 MIEJSC

- jest to placówka dla kobiet

ZAPEWNIAMY CAŁODOBOWĄ OPIEKĘ

osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku

11 listopada to dzień szczególnie wazny dla wszystkich Polaków. My także uczcilismy ten dzień najpierw modlitwą za Ojczyznę i wysłuchałysmy koncertu piesni patriotycznych wykonanych przez Młodzież ze Szkoły Przymierza Rodzi na Ursynowie, która nawiedziła nasz Dom Opieki św. Franciszka razem ze swoim opiekunem Panem Grzegorzem.

 

Modlitwą otaczamy naszą kochaną Siostrę Dyrektor, która 15 czerwca obchodzi swoje Imieniny. Dziękujemy za serce, troskę, uśmiech, dobre słowo i życzymy, aby każdy dzień przyniósł nową radość i szczęście. Niech Dobry Bóg błogosławi!

 

Modlimy sie razem z klerykiem Kamilem...

 

 

Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie. 

Wielki Czwartek to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy Pańskiej, dzień Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W sposób szczególny kierujemy słowa i nasze myśli w stronę naszego kapelana księdza Jacka. W tym uroczystym dniu dziękujemy za codzienną Komunię świętą, za Msze św. w naszej kaplicy, za nawiedzanie chorych, za każde słowo, które umacnia i dodaje otuchy… i życzymy, by łaska Boża była dla Księdza wsparciem i mocą. Niech Pan darzy Księdza pokojem, a Matka Boża otacza opieką na wszystkich drogach życia. O to dzisiaj się modlimy…

Warunki lokalowe