DOM OPIEKI ŚW. FRANCISZKA

prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących

DOM

powstał w 1995 roku

KAPLICA pw. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

- miejsce modlitwy 

PATRONEM DOMU

jest św. Franciszek z Asyżu

DOM POSIADA 57 MIEJSC

- jest to placówka dla kobiet

ZAPEWNIAMY CAŁODOBOWĄ OPIEKĘ

osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku

Warunki lokalowe

12 marca 2023 roku - gościmy relikwie Hanny Chrzanowskiej

11 lutego obchodzimy wspomnienie pierwszego ukazania się Maryi św. Bernardecie Soubirous w Lourdes (1858 r.). 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. Jako dzień obchodów Ojciec Święty wybrał wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, wskazując na nadzieję, jaką niesie wstawiennictwo Maryi w chorobie i cierpieniu. Poprzez wstawiennictwo Najświetszej Maryi Panny modlimy się dzisiaj za nasze podopieczne i za wszystkich chorych i cierpiących oraz za tych, którzy nimi się opiekują. W naszej kaplicy Domu Opieki św. Franciszka ksiądz Kapelan odprawił dzisiaj Mszę św. w czasie której udzielił Sakramentu Namaszczenia Chroych naszym podopiecznym. 

A w naszym Domu Opieki św. Franciszka goście z Przedszkola LOLEK z najlepszymi życzeniami dla Sióstr Franciszkanek od Cierpiących prowadzących ten dom i tu pracujących...

 

 Z całego serca DZIĘKUJEMY!

NIECH DOBRY BÓG BŁOGOSŁAWI!

Styczeń to czas kolędowania. Tym razem wysłychałysmy wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie pod kierunkiem mgr Danuty Rurka. Dzieci złożyły naszym podopiecznym zyczenia z okazji Dnia Babci i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę oraz pieczone przez siebie ciastka. Każda podopieczna otrzymała także aniołka wykonanego przez p. mgr Danutę Rurka. 

 

 

 

 

Radość i łzy szczęścia....

DZIĘKUJEMY...

Wspólnie kolędujemy z młodzieżą ze Szkoły Przymierza Rodzin